Jdi na obsah Jdi na menu
 


Poděkování panu Karlovi Galatíkovi

3. 3. 2017

Poděkování panu Karlovi Galatíkovi

Dne 2.3.2017 odešel do modelářského nebe člověk, jehož jméno zůstane navždy vryto v mém srdci, pan Karel Galatík.

Karle, znal jsem Tě 045.jpg jako kamaráda modeláře, který uměl vždy poradit a pomoci skoro se vším. Je toho mnoho za co bych Ti mohl děkovat, ale shrnu jen to, co opravdu nejde přehlédnout. 

V roce 2001 jsi pomáhal mně a Frantovi Vojtkovi se založením modelářského kroužku v Halenkovicích. Obětavě jsi dojížděl tři měsíce, abys nás naučil, jak předávat své modelářské zkušenosti mladé generaci. Ukázal jsi nám, jak lze pořádat žákovské soutěže. Oceňuji Tvou pomoc u zrodu modelářského klubu Halenkovice a nového modelářského letiště. Naše současné modelářské zázemí je především Tvá zásluha. Čas plynul a já Ti v roce 2007 navrhl, abychom společně zorganizovali na bývalém zemědělském letišti v Halenkovicích modelářské setkání. Tvůj srdeční přístup k letectví dal impuls k založení tradice, kterou jsi deset let podporoval svým obětavým organizačním přístupem.

Karle, bude mi chybět Tvoje osobnost, Tvůj hlas, Tvé vědomosti z oboru letectví , které jsi prostřednictvím mikrofonu předával návštěvníkům modelářských akcí u nás v Halenkovicích, ale i jinde.

Karle, děkuji Ti, že jsem Tě poznal, děkuji Ti za to, co jsi pro mne a pro modeláře v Halenkovicích udělal.

Poslední letu zdar Ti přeje Jara Vičánek.